Be the first to review “Extech BR-17CAM-5M: Replacement Borescope Probe with 17mm Camera”
Your email address will not be published. Required fields are marked
Extech BR-17CAM-5M: Replacement Borescope Probe with 17mm Camera
د.إ787.00
31 people are viewing this product right now
17mm Borescope Camera head with Cable for Extech Borescope Models BR100, BR150, BR200 and BR250. 196.8 inch (5m) cable length with 2.36 in. minimum bend radius. 50 Degree viewing angle. 5.9 to 9.8 in. focus distance. Waterproof (IP67) with 2 bright LEDs with dimmer.
  • 17mm Camera diameter
  • 196″ (5m) semi-rigid gooseneck
  • Comes with the extension tools (mirror, hook & magnet)
  • Compatible with BR100, BR150, BR200 and BR250 Borescopes
Reviews
There are no reviews yet.
In stock
or
Categories:
Got Questions?
Feel free to Get in touch
Your Payment is 100% Secure